Mit kapunk akkor, ha összegyúrunk némi Jane Austent egy kis szürke ötven árnyalatával, megfűszerezve egy csipetnyi Gossip girl-lel? Mindenki ezt nézi, mindenki erről beszél, így én is felültem A Bridgerton család vonatra.
A sorozatot egy barátnőm ajánlotta, és olyan hévvel mesélt róla, hogy gondoltam belenézek. Na, ebből a belenézekből az lett, hogy együltő helyemben ledaráltam a 8 részt. El sem tudtam volna képzelni ennél jobb kezdést erre az évre, némi másnaposság, sok tea, csoki és a Bridgertonok.
A történet középpontjában a kiterjedt Bridgerton család áll, 4 lánygyermek és 4 fiú, csupa bonyodalom. A legidősebb nővér, Daphne eladósorba kerül, ebben a szezonban vezetik be a társaságba. Szerencsére a bemutatás jól sikerül, a királynő szeme is megakad a tündöklő lányon. Daphne célja, hogy férjet fogjon magának, de számára fontos a szerelem is, így akárki nem felelhet meg neki.
Fotó: netflix.com
A másik főhős, Simon, Hastings hercege, aki bugyinedvesítően szívdöglesztő, ám esze ágában sincs nősülni, mint ahogy az lenni is szokott. A két fiatal szövetségre lép egymással, hogy Daphne jó férjet fogjon magának, Simont pedig ne zaklassák a mamák. Ahogy ez lenni szokott az ilyen szövetségeknél, a két fiatal végül egymásba szeret a sok bonyodalom ellenére is, de ezzel szerintem nem árulok el nagy meglelpetést.
Annak ellenére, hogy a történet talán kicsit kiszámítható (bár ezután a nehéz év után jól esik ilyen történettel találkozni), odaragasztja az embert a képernyő elé és kíváncsian várja mi fog még történni. Történetünk a Jane Austen időkben, az 1800-as években játszódik, ezt spékelik meg egy kis Gossip girl-lel, hiszen a háttérben munkálkodik Lady Whistledown, aki a saját pletyka lapjában jelenteti meg az elitről a szaftos pletykákat. Nyilván az ő kilétét a homoly fedi. Ezen felül nem vagyunk híján erotikának sem, azt hiszem Mr. Grey megirigyelné Simont. Vagy Anthony-t, Daphne bátyát.
Fotó: townandcountrymag.com
A sorozat nem csupán egy csöpögős rom-kom jelmezbe bújtatva, fontos témákat is tárgyal, pl. női egyenjogúság, homoszexualitás, kényszer házasság, vagyoni különbségek, negatív megkülönböztetés bőrszín alapján. Ezek mind olyan témák, amikről még ebben a kiba%£#aasd felvilágosult korban, napjainkban is beszélni kell. Sajnos.
A történetet megfelelően színesítik a "mellékszereplők", akik között akadnak kivételesen jó karakterek. Kedveltem Benedictet, a második legnagyobb fiút, Eloist, a második legnagyobb lányt, Colint. Colin, a harmadik fiú volt a legnagyobb pozitív csalódás számomra, nem akarom lelőni miért.
Fotó: hellomagazine.com
Voltak olyan szereplők, akiket abszolút nem kedveltem, Marina Thompson, Lady Featherington, Siena, Will Mondrich, mégis meg tudtam érteni, hogy 1-1 döntésüket miért így hozták meg. Talán a helyükben én sem tettem volna másképp. Ami meglepő volt, hogy kiderül ki Lady Whistledown, én nem számítottam rá, de ebből a szempontból szintén érdekes lehet a folytatás.
Összegzésként, szerintem szuper sorozat, érdemes megnézni, én személy szerint alig várom a folytatást, addig is biztos elolvasom a könyveket. :)